перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

„Oto był człowiek”

30.10.2017
Profesor Tadeusz Ulewicz należy do tych uniwersyteckich naukowców, o których się nie zapomina, nie tylko dlatego, że o pamięć o nim dbają jego uczniowie i przyjaciele, ale przede wszystkim ze względu na to, jak wyjątkową był postacią. W stulecie jego urodzin Wydział Polonistyki UJ, Wydział I Filologiczny PAU i Wydział Filologiczny UP w Krakowie zorganizowały sesję naukową „Profesor Tadeusz Ulewicz jako badacz dawnej literatury i kultury”, która odbyła się 27 października br. w auli Polskiej Akademii Umiejętności.
Читати ще o „Oto był człowiek”
Nagrody Prezesa Rady Ministrów dla naukowców UJ
nagrody

Nagrody Prezesa Rady Ministrów dla naukowców UJ

27.10.2017
Dr n. med. Tomasz Darocha i dr n. med. Sylweriusz Kosiński z zespołem, dr hab. Maciej Rak oraz dr Łukasz Pijanowski zostali laureatami Nagród Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia przyznawane są za wybitny dorobek naukowy i artystyczny, osiągnięcia naukowo-techniczne, rozprawy doktorskie i prace będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego. Wręczono je podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 października w Warszawie.
Читати ще o Nagrody Prezesa Rady Ministrów dla naukowców UJ
Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne

27.10.2017
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 26 października 2017 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 82 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się 10 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego odebrali akty nominacyjne
Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ
wydarzenie kulturalne

Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ

26.10.2017
25 października w auli Collegium Novum UJ odbył się wspólny koncert z udziałem Chóru Kameralnego Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen-Norymberdze pod dyrekcją Juliana Chritopha Tölle, zespołu wokalnego Hertztöne z Erlangen prowadzonego przez Jasmin Steiner oraz Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara.
Читати ще o Koncert chórów w auli Collegium Novum UJ
Fenomen papieża Franciszka
relacja

Fenomen papieża Franciszka

26.10.2017
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej fenomenowi papieża Franciszka „Media-Kultura-Komunikacja", połączyła różnych ludzi, różne instytucje i różne spojrzenia na rzeczywistość. Przygotowały ją wspólnie Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Naczelna Rada Adwokacka. Spotkanie, które odbyło się 26 października br. w auli Collegium Novum UJ, było próbą refleksji naukowej nad fenomenem Jorge Mario Bergoglio, człowieka, który swoim sposobem bycia ujął miliony wierzących i niewierzących na całym świecie.
Читати ще o Fenomen papieża Franciszka