перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
nagrody

UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"

06.12.2016
Budynek Collegium Maius i Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu zostały wyróżnione w 10. edycji konkursu architektonicznego "Kraków bez barier". Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 grudnia w sali im. Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
Читати ще o UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
"Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją

06.12.2016
Audiodeskrypcja to coraz częstsza forma przekazu kulturowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Niesie ona jednak także informację dla osób widzących, a z całą pewnością wywołuje refleksję na temat kultury obrazkowej, w której żyjemy i odnajdywaniu się w niej osób niewidomych. Być może nawet w jakimś sensie osoby te mają przewagę nad widzącymi? Dlaczego?
Читати ще o "Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją
Krzyż Komandorski dla znawcy prawa amerykańskiego

06.12.2016
2 grudnia 2016 prof. Rett Ryszard Ludwikowski otrzymał z rąk Józefa Gawrona, wicewojewody małopolskiego, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP. Laudację dla prof. Ludwikowskiego wygłosił prof. Bartosz Brożek, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Prawa i Administracji UJ.
Читати ще o Krzyż Komandorski dla znawcy prawa amerykańskiego
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

05.12.2016
5 grudnia 2016 r. w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę.
Читати ще o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
Szlachetna Paczka od władz rektorskich Uniwersytetu Jagiellońskiego

05.12.2016
W poniedziałek 5 grudnia w sali Senackiej Collegium Novum władze Uniwersytetu Jagiellońskiego spakowały dary dla rodziny zgłoszonej do akcji Szlachetna Paczka. W spotkaniu uczestniczyli rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz prorektorzy: prof. Dorota Malec, prof. Stanisław Kistryn, prof. Tomasz Grodzicki, prof. Armen Edigarian i prof. Jacek Popiel.
Читати ще o Szlachetna Paczka od władz rektorskich Uniwersytetu Jagiellońskiego