перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

uroczystość

09.12.2016
Autorem najlepszej książki dotyczącej dziejów narodów Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku i zarazem zwycięzcą XVI edycji konkursu został prof. Romuald Turkowski. Laureatem nagrody honorowej ogłoszono prof. Piotra Wandycza.
Читати ще o W Collegium Maius UJ wręczono Nagrody im. Henryka Wereszyckiego i Wacława Felczaka
Uniwersytet Jagielloński zorganizuje kurs języka i kultury dla cudzoziemców

07.12.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu na organizację kursu "Szkoła języka i kultury polskiej dla cudzoziemców - Kurs Romański 2017". Komisja konkursowa po dokonaniu oceny 4 nadesłanych zgłoszeń, zgodnie z kryteriami podanymi w ogłoszeniu, wskazała Uniwersytet Jagielloński jako jego organizatora. Zajęcia dla zagranicznych studentów przeprowadzi Szkoła Języka i Kultury Polskiej UJ.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński zorganizuje kurs języka i kultury dla cudzoziemców
Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej
osiągnięcie

Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

07.12.2016
Kierownik Zakładu Prawa Karnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji UJ prof. Piotr Kardas został wybrany na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Decyzję taką podjęto podczas sobotniego posiedzenia plenarnego NRA. Rada jest organem samorządu zawodowego adwokatów wykonujących zawód zaufania publicznego. Samorząd adwokatów działa pod ochroną Konstytucji RP.
Читати ще o Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej
UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
nagrody

UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"

06.12.2016
Budynek Collegium Maius i Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu zostały wyróżnione w 10. edycji konkursu architektonicznego "Kraków bez barier". Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 grudnia w sali im. Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
Читати ще o UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
"Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją

06.12.2016
Audiodeskrypcja to coraz częstsza forma przekazu kulturowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Niesie ona jednak także informację dla osób widzących, a z całą pewnością wywołuje refleksję na temat kultury obrazkowej, w której żyjemy i odnajdywaniu się w niej osób niewidomych. Być może nawet w jakimś sensie osoby te mają przewagę nad widzącymi? Dlaczego?
Читати ще o "Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją