перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Profesorowie Maria Dzielska i Andrzej Nowak w Radzie NPRH

19.04.2016
Narodowy Program Rozwoju Humanistyki (NPRH), który od 6 lat wspiera polskich uczonych, od tego roku będzie działał w zmienionej formule. Jak poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, programem w nowej odsłonie pokieruje Rada, której skład ogłoszono w poniedziałek 18 kwietnia. W 12-osobowym zespole zasiadać będą prof. Maria Dzielska, emerytowany pracownik Wydziału Historycznego UJ oraz prof. Andrzej Nowak z tej samej jednostki.
Читати ще o Profesorowie Maria Dzielska i Andrzej Nowak w Radzie NPRH
Jak chronić polską przyrodę?
relacja

Jak chronić polską przyrodę?

19.04.2016
Na to pytanie próbowało odpowiedzieć siedmioro ekspertów, którzy wzięli udział w debacie zorganizowanej przez Instytut Nauk o Środowisku UJ. Spotkanie odbyło się 15 kwietnia w auli Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ.
Читати ще o Jak chronić polską przyrodę?
Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB
nominacje i promocje

Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB

18.04.2016
Prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 11 kwietnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 19 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB
FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności
osiągnięcie

FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności

18.04.2016
W ubiegłą sobotę w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się finał 5. polskiej edycji konkursu popularyzatorskiego FameLab. Wystąpiła w nim Anna Kotlińska, doktorantka w UJ CM, której prezentacja wzbudziła największe uznanie publiczności. Pierwszą nagrodę konkursowe jury przyznało Karolinie Nowak z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN. Drugi był Paweł Mazurkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, a trzeci Jakub Lewicki z Instytutu Karolinska.
Читати ще o FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności
Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa
uroczystość

Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa

15.04.2016
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ), rodzina, przyjaciele, współpracownicy i uczniowie dr. hab. Andrzeja Kubasa, prof. UJ wzięli udział w jego jubileuszu z okazji 75. urodzin. Spotkanie, które odbyło się w piątkowe popołudnie w Collegium Maius, poprowadziła prodziekan ds. studiów administracyjnych WPiA UJ prof. Dorota Malec.
Читати ще o Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa