Powstało nowe czasopismo Wydziału Polonistyki UJ

25.04.2016
"Czy/tam/czy/tu" to internetowy półrocznik naukowy, poświęcony zagadnieniom literatury dziecięcej i jej szeroko pojętym kontekstom. Powstanie czasopisma jest wynikiem inicjatywy Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Autorzy mogą przesyłać teksty do jednego z czterech działów: Literatura, Konteksty, Recenzje i Varia. Pierwszy nabór potrwa do 15 maja.
więcej o Powstało nowe czasopismo Wydziału Polonistyki UJ
Teoretycy i praktycy o wolności rozumianej przez ks. Józefa Tischnera

22.04.2016
Wybitni filozofowie, psychologowie, pedagodzy, prawnicy i duszpasterze wzięli udział w dwudniowym panelu dyskusyjnym, który odbył się w ramach 16. Dni Tischnerowskich w auli Collegium Novum. Organizatorzy podejmując problem wolności, postanowili skoncentrować się na trzech jej wymiarach: filozoficznym, religijnym oraz wychowawczym. Poszczególnym wątkom poświęcone były odrębne sesje.
więcej o Teoretycy i praktycy o wolności rozumianej przez ks. Józefa Tischnera
Za nami trzecia edycja hiphopowego festiwalu Style Season
wydarzenie studenckie

Za nami trzecia edycja hiphopowego festiwalu Style Season

21.04.2016
Festiwal rozpoczął się 16 kwietnia w "Forum Przestrzenie" graffiti jamem. Od rana ściany podziemnego parkingu nieczynnego już hotelu Forum pokrywały się kolorowymi tagami najlepszych polskich writerów, ściągając fanów kultury hip hop i nie tylko.
więcej o Za nami trzecia edycja hiphopowego festiwalu Style Season
O opiece nad śmiertelnie chorymi z różnych perspektyw
relacja

O opiece nad śmiertelnie chorymi z różnych perspektyw

21.04.2016
21 kwietnia 2016 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się II Konferencja pt. „Opieka Paliatywna i Hospicyjna – Medycyna, Humanizm, Wolontariat", zorganizowana wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński oraz Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
więcej o O opiece nad śmiertelnie chorymi z różnych perspektyw
Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki

21.04.2016
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Polonistyki. Uroczystość miała miejsce 18 kwietnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. Dziewięcioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki