перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Międzynarodowi eksperci debatowali o źródłach i rozwoju idei ŚDM

01.04.2016
W auli Collegium Novum zakończyła się dwudniowa, międzynarodowa konferencja „Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei". Wzięli w niej udział naukowcy, duchowni, a także organizatorzy dotychczasowych Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), którzy są zarazem odpowiedzialni za lipcowe ŚDM w Krakowie. Wydarzenie jednocześnie stanowiło jeden z etapów intelektualnego i duchowego przygotowania do spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem.
Читати ще o Międzynarodowi eksperci debatowali o źródłach i rozwoju idei ŚDM
Dwóch kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego

31.03.2016
31 marca odbyło się zebranie Kolegium Elektorów, podczas którego zgłoszono sześciu kandydatów na urząd rektora. Zgodę na udział w wyborach wyrazili obecny rektor UJ prof. Wojciech Nowak i prof. Jerzy Szwed z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Zwycięzcę poznamy za tydzień.
Читати ще o Dwóch kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Filipin
wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Filipin

30.03.2016
30 marca 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła ambasador Republiki Filipin w Polsce Patricia Ann V. Paez, której towarzyszyły attache ambasady Evelyn Vega oraz sekretarz ambasady pani Imelda de Joya.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Filipin
Naukowcy z UJ i UW wspólnie na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej

30.03.2016
"Planowane ostatnio działania, zmierzające do drastycznego zwiększenia wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej pod pretekstem walki z kornikiem drukarzem oraz zastąpienia naturalnego odnowienia lasu przez nasadzenia o składzie gatunkowym opracowanym dla lasów gospodarczych jeszcze dobitniej wskazują na konieczność podjęcia natychmiastowych działań porządkujących stan prawny całego kompleksu leśnego" - czytamy w stanowisku Rad Wydziałów: Biologii i Nauk o Ziemi UJ i Biologii UW.
Читати ще o Naukowcy z UJ i UW wspólnie na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej
Uniwersyteckie władze rezydowały niegdyś przy ulicy Grodzkiej
cykle popularyzatorskie

Uniwersyteckie władze rezydowały niegdyś przy ulicy Grodzkiej

29.03.2016
Collegium Iuridicum przez lata uważane było za najbardziej oddalone od kwartału uniwersyteckiego i położone z boku głównego nurtu historii Akademii Krakowskiej. Gmach przez wieki był ważnym świadkiem dziejów Krakowa. Zupełnie zapomniany jest fakt, kiedy to w poł. XIX wieku mieściła się tu siedziba władz uniwersytetu. Dziś pod względem zachowania oryginalnego materiału zabytkowego przewyższa starsze kolegia Maius i Minus.
Читати ще o Uniwersyteckie władze rezydowały niegdyś przy ulicy Grodzkiej