перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Dzień Statystyki Polskiej

09.03.2016
Dzisiaj, tj. 9 marca, obchodzimy Dzień Statystyki Polskiej, będący wyrazem pamięci o rocznicy pierwszego Spisu Powszechnego, uchwalonego przez Sejm Czteroletni 9 marca 1789 roku.
Читати ще o Dzień Statystyki Polskiej
Z czego i jak zbudowany jest świat?
relacja

Z czego i jak zbudowany jest świat?

09.03.2016
Wykład inaugurujący trzecią edycję cyklu "Bliżej nauki" wygłosił 8 marca prof. Stanisław Kistryn.
Читати ще o Z czego i jak zbudowany jest świat?
Młody fizyk z UJ weźmie udział w prestiżowym spotkaniu z noblistami

08.03.2016
Dr Mateusz Łącki z Wydziału Fizyki, Astronomii I Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, jako jeden z czterech ubiegłorocznych stypendystów programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, spotka się pod koniec czerwca w Lindau z laureatami Nagrody Nobla i kilkuset młodymi naukowcami z całego świata. Głównym tematem wydarzenia będzie w tym roku fizyka cząstek elementarnych.
Читати ще o Młody fizyk z UJ weźmie udział w prestiżowym spotkaniu z noblistami

08.03.2016
Rękopisy muzyczne Ludwiga van Beethovena oraz innych kompozytorów zostały pokazane na otwartej w poniedziałek w Bibliotece Jagiellońskiej (BJ) wystawie "Beethoven i nowe drogi". - Dla mnie manuskrypty są dźwiękiem unieruchomionym w piśmie. Słuchanie muzyki Beethovena i oglądanie jego manuskryptów daje niebywały efekt - mówiła obecna na wernisażu prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor UJ ds. rozwoju.
Читати ще o W Bibliotece Jagiellońskiej zaprezentowano manuskrypty światowej sławy kompozytorów
Dawid Podsiadło gościem Salonu All in UJ
wydarzenie studenckie

Dawid Podsiadło gościem Salonu All in UJ

07.03.2016
Gościem spotkania, które poprowadzili Tomasz Pytko i Katarzyna Panas, był jeden z najlepszych wokalistów młodego pokolenia.
Читати ще o Dawid Podsiadło gościem Salonu All in UJ