перейти до основного змісту

nagrody

"Złota struna" dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

12.04.2016
Chór pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zajął drugie miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę", który odbył się w dniach od 9 do 10 kwietnia 2016 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
Читати ще o "Złota struna" dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica
Wybory władz rektorskich: UJ ma troje nowych prorektorów

12.04.2016
Prof. Armen Edigarian, prof. Tomasz Grodzicki i prof. Dorota Malec to nowi prorektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2016-2020. Swoje dotychczasowe stanowiska przez kolejne 4 lata sprawować będą prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej oraz prof. Stanisław Kistryn, odpowiedzialny za badania naukowe i fundusze strukturalne. W spotkaniu wyborczym, które odbyło się 12 kwietnia w auli Collegium Novum, uczestniczyło 183 ze 197 elektorów.
Читати ще o Wybory władz rektorskich: UJ ma troje nowych prorektorów
Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?
relacja

Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?

12.04.2016
8 kwietnia 2016 r. w Librarii Collegium Maius UJ odbył się wykład prof. Marka Beesona z Uniwersytetu Zachodniej Australii. Prelekcja, zatytułowana "Australia's Foreign Policy Dilemma: China, the US, or Both?", poświęcona była polityce zagranicznej Australii w kontekście rywalizacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami w rejonie Azji Wschodniej i Pacyfiku.
Читати ще o Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?
UJ z innej perspektywy: uniwersytecki ogród doświadczeń
cykle popularyzatorskie

UJ z innej perspektywy: uniwersytecki ogród doświadczeń

11.04.2016
10 kwietnia po zimowej przerwie swoje podwoje otworzył Ogród Botaniczny UJ. Założony w 1783 r. ogród jest najstarszą tego typu instytucją w Polsce. Powstał jako owoc reformy kołłątajowskiej, która w latach 1777 – 1786 odnowiła strukturę uniwersytetu i wprowadziła go w epokę oświecenia. Miejsce słusznie kojarzy się z bogatą kolekcją roślin, ale nie jest to jedyne oblicze tego fascynującego miejsca.
Читати ще o UJ z innej perspektywy: uniwersytecki ogród doświadczeń
Prof. Nina Półtorak sędzią Sądu Unii Europejskiej

11.04.2016
Dr hab. Nina Półtorak, prof. UJ została powołana na stanowisko sędziego Sądu Unii Europejskiej będącego częścią Trybunału Sprawiedliwości UE. Nominowana jest zastępcą kierownika w Katedrze Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Prof. Nina Półtorak sędzią Sądu Unii Europejskiej