перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Ruszyła rekrutacja na pierwsze studia podyplomowe MBA w UJ CM

26.10.2022
W Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum ruszają studia podyplomowe MBA w ochronie zdrowia skierowane głównie do osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych najwyższego szczebla w sektorze zdrowotnym. Celem programu jest przygotowanie absolwentów do efektywnego zarządzania placówkami sektora ochrony zdrowia w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu wewnętrznym i systemowym.
Читати ще o Ruszyła rekrutacja na pierwsze studia podyplomowe MBA w UJ CM
Profesor Krzysztof Pyrć uhonorowany Medalem św. Krzysztofa

25.10.2022
We wtorek 25 października w sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory przedstawiono laureatów 11. edycji Medali św. Krzysztofa, które są przyznawane osobom i instytucjom wspierającym merytorycznie i finansowo działania Muzeum Krakowa, a także pomagającym w kultywowaniu krakowskich tradycji. W tym roku jednym z uhonorowanych został prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
Читати ще o Profesor Krzysztof Pyrć uhonorowany Medalem św. Krzysztofa
Jakie nowe wyzwania stoją przed opieką paliatywną i hospicyjną?

25.10.2022
- Okazuje się, że w większości społeczeństwa nadal jest potrzeba stałego mówienia, czym jest i czym zajmuje się opieka paliatywna i hospicyjna - powiedziała podczas otwarcia VII edycji konferencji naukowej "Opieka paliatywna i hospicyjna - medycyna, humanizm, wolontariat" dr Jolanta Stokłosa, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie.
Читати ще o Jakie nowe wyzwania stoją przed opieką paliatywną i hospicyjną?
Pół miliona euro na projekt <span lang="en">EU NAVIGATE</span> realizowany w UJ CM

Pół miliona euro na projekt EU NAVIGATE realizowany w UJ CM

25.10.2022
Komisja Europejska przyznała ponad 5,7 mln euro, w tym 541 875 euro dla Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, na realizację międzynarodowego projektu naukowo-badawczego o akronimie EU NAVIGATE w ramach Horizon Europe. Jego celem jest ocena programu NavCare-EU - wsparcia dla osób starszych z chorobą nowotworową i ich rodzin.
Читати ще o Pół miliona euro na projekt EU NAVIGATE realizowany w UJ CM
Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19
osiągnięcie

Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19

24.10.2022
Zespół naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (INCET) przeanalizował i porównał ze sobą harmonogramy opublikowane przez 29 państw - członków Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii oraz Izraela, dotyczące kolejności szczepień przeciwko COVID-19. Wyniki badania zostały opublikowane w "Journal of Law and Biosciences".
Читати ще o Badacze z UJ przeanalizowali strategie kolejności szczepień przeciw COVID-19