Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Rozpoczął się tydzień solidarności z osobami chorującymi psychicznie

10.10.2022
Już po raz czwarty odbywa się Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego "Human Week". Wydarzenie jest odpowiedzią na coraz szybciej rosnącą skalę zjawiska występowania problemów psychicznych. W tym roku trwa od 10 do 14 października. Tematyka tegorocznej konferencji koncentruje się wokół osoby prof. Antoniego Kępińskiego, jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów.
więcej o Rozpoczął się tydzień solidarności z osobami chorującymi psychicznie
UJ wśród inicjatorów utworzenia ośrodka badań nad sztuką witrażową

07.10.2022
List intencyjny, w którym postulowane jest powołanie w Krakowie Muzeum Sztuki Witrażowej podpisali przedstawiciele trzech krakowskich uczelni – rektor UJ prof. Jacek Popiel, rektor AGH prof. Jerzy Lis i reprezentujący ASP dr hab. Robert Sowa, prorektor ds. studenckich i kształcenia oraz Piotr Ostrowski, dyrektor Pracowni i Muzeum Witrażu. Podpisy pod dokumentem zostały złożone 6 października w siedzibie Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory.
więcej o UJ wśród inicjatorów utworzenia ośrodka badań nad sztuką witrażową
Naukowcy i przedstawiciele branży medycznej dyskutowali o rozwoju leków

07.10.2022
Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ zorganizowało dla naukowców UJ spotkanie branżowe Big Pharma Day. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „How to improve drug discovery research”. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać ekspertów posiadających doświadczenie w rozwoju i komercjalizacji nowych cząsteczek terapeutycznych jak również menagerów inwestujących i nadzorujących firmy z branży biomedycznej.
więcej o Naukowcy i przedstawiciele branży medycznej dyskutowali o rozwoju leków
Wydział Matematyki i Informatyki UJ przyznał stypendia wybitnym studentom

07.10.2022
W czasie tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały przyznane stypendia upamiętniające dwoje młodych matematyków, których łączy to, że oboje stali się ofiarami brutalnej przemocy, chociaż ich śmierć dzieli niemal dokładnie ćwierć wieku. Postaci obydwojga w krótkim wystąpieniu przybliżył zebranym prof. dr hab. Wojciech Słomczyński, prof. UJ.
więcej o Wydział Matematyki i Informatyki UJ przyznał stypendia wybitnym studentom
Medale <span lang="la">Cracoviae</span> Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ
uroczystość rada uczelni

Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ

05.10.2022
5 października w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczysta sesja z okazji wręczenia brązowych medali Cracoviae Merenti zasłużonym profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego – Andrzejowi Białasowi oraz Jackowi Purchli. Naukowcy zostali uhonorowani w uznaniu szczególnych zasług dla Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Radni decyzję o przyznaniu profesorom medali oznaczonych nr. 40 i 41 podjęli podczas sesji 27 kwietnia.
więcej o Medale Cracoviae Merenti wręczone. Laureatami profesorowie UJ