перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci <span lang="en">The Guild</span> w Szwajcarii

Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci The Guild w Szwajcarii

08.09.2022
W dniach 7-8 września 2022 roku pełnomocnik rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa prof. Stanisław Kistryn reprezentował Uniwersytet Jagielloński na spotkaniu prorektorów uczelni zrzeszonych w sieci The Guild of European Research-Intensive Universities w Bernie. Wydarzenie było poświęcone bieżącym aktywnościom realizowanym w ramach sieci, a także jej priorytetom strategicznym.
Читати ще o Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci The Guild w Szwajcarii
Uczeni z UJ członkami zespołu doradczego ds. programu "Perły nauki"

31.08.2022
Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki wręczył powołania członkom zespołu doradczego ds. programu pod nazwą "Perły nauki". W gronie nowo mianowanych znaleźli się m.in. pracownicy naukowi Wydziału Biologii UJ, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
Читати ще o Uczeni z UJ członkami zespołu doradczego ds. programu "Perły nauki"
COVID-19: Co należy robić, żeby nie było kolejnej tragicznej jesieni?

30.08.2022
"Epidemia COVID-19 i wirus SARS-CoV-2 nie zniknęły, ale zmieniły swoje oblicze. Musimy adaptować się do tych zmian. Karygodne wydaje się udawanie, że problem zniknął oraz iluzja, że 'jakoś to będzie'" - piszą w najnowszym stanowisku naukowcy z interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN, którego członkami są profesorowie Małgorzata Kossowska i Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o COVID-19: Co należy robić, żeby nie było kolejnej tragicznej jesieni?
Polimerowe implanty niezbędne w brachyterapii nowotworów oka

30.08.2022
Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH) wspólnie z fizykami medycznymi i lekarzami z Kliniki Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) opracowali technologię druku 3D wkładek polimerowych do aplikatorów ocznych. Rozwiązania tego typu stosowane są w terapii guzów wewnątrzgałkowych, w tym nowotworów złośliwych oczu - czerniaków naczyniówki.
Читати ще o Polimerowe implanty niezbędne w brachyterapii nowotworów oka
Poznaliśmy autorów najlepszych prac z zakresu zamówień publicznych

30.08.2022
Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu zamówień publicznych rozstrzygnięty. Kapituła, po uważnej lekturze 22 nadesłanych prac, przyznała określone regulaminem nagrody. Za najlepszą uznano "Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorców w prawie zamówień publicznych" napisaną przez Krzysztofa Zalewskiego, absolwenta Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).
Читати ще o Poznaliśmy autorów najlepszych prac z zakresu zamówień publicznych