перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Absolwenci UJ w naborze na aplikacje prawnicze nie mają sobie równych

10.06.2022
25 września 2021 roku po raz 16. odbyły się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało ich wyniki. Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) ponownie uzyskali najwyższą zdawalność. Ten sukces osiągają nieprzerwanie od 2006 roku.
Читати ще o Absolwenci UJ w naborze na aplikacje prawnicze nie mają sobie równych
Kolejny sukces UJ w rankingu najlepszych uczelni na świecie

09.06.2022
Uniwersytet Jagielloński awansował o kolejnych kilkanaście miejsc w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie na rok 2023, co sprawia, że jest na najwyższej pozycji w historii w tym jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej prestiżowych raportów oceniających szkoły wyższe. Tegoroczny QS World University Rankings uwzględnia łącznie rekordową liczbę polskich uczelni. Światowym liderem niezmiennie Instytut Techniczny Massachusetts.
Читати ще o Kolejny sukces UJ w rankingu najlepszych uczelni na świecie
Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN
nagrody

Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN

08.06.2022
We wtorek 7 czerwca prof. Józef Kąś z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas wyjazdowego posiedzenia Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, otrzymał nagrodę naukową w zakresie językoznawstwa za monumentalny, liczący 12 tomów „Ilustrowany leksykon gwary i kultury podhalańskiej”. Monografia w powszechnej opinii uchodzi za najważniejsze dzieło polskiej dialektologii XXI wieku.
Читати ще o Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN
Chemicy z UJ podsumowali badania dotyczące surfaktantu płucnego

08.06.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Advances in Colloid and Interface Science" ukazała się praca pt. "The lung surfactant activity probed with molecular dynamics simulations" podsumowująca badania dotyczące surfaktantu płucnego, które są prowadzone od wielu lat na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Część z nich została wykonana z Uniwersytetem Lotaryńskim w Nancy.
Читати ще o Chemicy z UJ podsumowali badania dotyczące surfaktantu płucnego
Bilety do uniwersyteckich obiektów kupisz także online

07.06.2022
"Odwiedź nas… nie pożałUJesz" brzmi hasło promocyjne nowej strony internetowej Uniwersytetu Jagiellońskiego umożliwiającej zakup biletów wstępu do trzech uczelnianych jednostek - Muzeum UJ Collegium Maius, Ogrodu Botanicznego UJ i Centrum Edukacji Przyrodniczej. Witryna została przygotowana zarówno w polskiej, jak i w angielskiej wersji językowej.
Читати ще o Bilety do uniwersyteckich obiektów kupisz także online