перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju

10.06.2022
Uniwersytet Jagielloński Akademickim Mistrzem Polski w piłce nożnej kobiet. Rozegrany w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu turniej był pierwszym startem "Jagiellonek" w tej dyscyplinie i od razu zakończył się złotymi medalami - w klasyfikacji generalnej oraz kategorii uniwersytetów.
Читати ще o Piłkarki Uniwersytetu Jagiellońskiego najlepsze w kraju
<span lang="en">ViroGenetics</span> na tropie nowych koronawirusów u zwierząt w Europie

ViroGenetics na tropie nowych koronawirusów u zwierząt w Europie

10.06.2022
Grupa badawcza Virogenetics z Małopolskiego Centrum Badawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ), prowadzona przez prof. Krzysztofa Pyrcia, uczestniczy w międzynarodowym projekcie "MUSECoV: analiza środowiskowa koronawirusów - ewolucja i predykcja nowych zagrożeń". W badaniach, które mają zredukować ryzyko pojawienia się kolejnej pandemii, biorą też udział naukowcy z Francji, Włoch i Hiszpanii.
Читати ще o ViroGenetics na tropie nowych koronawirusów u zwierząt w Europie
Absolwenci UJ w naborze na aplikacje prawnicze nie mają sobie równych

10.06.2022
25 września 2021 roku po raz 16. odbyły się państwowe egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą. Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało ich wyniki. Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) ponownie uzyskali najwyższą zdawalność. Ten sukces osiągają nieprzerwanie od 2006 roku.
Читати ще o Absolwenci UJ w naborze na aplikacje prawnicze nie mają sobie równych
Kolejny sukces UJ w rankingu najlepszych uczelni na świecie

09.06.2022
Uniwersytet Jagielloński awansował o kolejnych kilkanaście miejsc w rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie na rok 2023, co sprawia, że jest na najwyższej pozycji w historii w tym jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej prestiżowych raportów oceniających szkoły wyższe. Tegoroczny QS World University Rankings uwzględnia łącznie rekordową liczbę polskich uczelni. Światowym liderem niezmiennie Instytut Techniczny Massachusetts.
Читати ще o Kolejny sukces UJ w rankingu najlepszych uczelni na świecie
Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN
nagrody

Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN

08.06.2022
We wtorek 7 czerwca prof. Józef Kąś z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas wyjazdowego posiedzenia Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, otrzymał nagrodę naukową w zakresie językoznawstwa za monumentalny, liczący 12 tomów „Ilustrowany leksykon gwary i kultury podhalańskiej”. Monografia w powszechnej opinii uchodzi za najważniejsze dzieło polskiej dialektologii XXI wieku.
Читати ще o Niezwykła monografia słownikowa Podhala nagrodzona przez PAN