перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku
nagrody

Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku

17.05.2022
Carl Zimmer, Monika Utnik-Strugała i Piotr Socha, Jacques Le Goff oraz Julita Mańczak i Jakub Małecki triumfowali w 7. edycji konkursu Mądra Książka Roku 2021. W tym roku tradycyjnie nominowanych było 10 książek dla dorosłych oraz 5 dla dzieci i młodzieży. Organizatorem plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński i portal Mądre Książki.
Читати ще o Poznaliśmy wszystkich zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku
Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego
kultura

Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego

15.05.2022
W sobotę 14 maja w murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego obył się koncert z okazji 658. rocznicy założenia Uczelni przez króla Kazimierza Wielkiego. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z najpiękniejszymi ariami i duetami operetkowymi oraz fragmentami z operowych arcydzieł Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej.
Читати ще o Koncert w 658. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego
Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ
kultura

Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ

14.05.2022
13 maja w Ogrodzie Botanicznym UJ odbył się koncert "Piotr Nalepa Breakout Tour", który dedykowany był pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, założycielom zespołu Breakout. Hasłem przewodnim koncertu było "Stop wojnie - No War".
Читати ще o Koncert plenerowy w Ogrodzie Botanicznym UJ
Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]

12.05.2022
Jako kontynuatorzy dzieła zapoczątkowanego przez założycieli krakowskiego Studium Generale jesteśmy wszelako dalecy od tego, aby spocząć na laurach. Mierzymy się wszak nieustannie z coraz to nowymi wyzwaniami, które wymagają od nas roztropności, determinacji, umiejętności wynajdywania rozwiązań dla problemów i sytuacji, które stają na naszej drodze - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński świętuje 658. rocznicę powstania [ZDJĘCIA]
"<span lang="en">Nature Communications</span>" donosi o badaniach naukowców z UJ

"Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ

12.05.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca "Triplet-driven chemical reactivity of β-carotene and its biological implications", która powstała pod kierownictwem prof. Leszka Fiedora z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach uczestniczyli również naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (AGH) i Uniwersytetu w Niszu (Serbia).
Читати ще o "Nature Communications" donosi o badaniach naukowców z UJ