перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dominika Kurda w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów

11.12.2023
Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ Dominika Kurda zasiądzie w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów (KRD) w kadencji 2024. Wybory nowych władz ogólnopolskiego przedstawiciela i wyraziciela woli środowiska doktorantów odbyły się podczas XX Zjazdu Delegatów, który zorganizowano w ubiegły weekend w Krakowie.
Читати ще o Dominika Kurda w zarządzie Krajowej Reprezentacji Doktorantów
Sensacyjne odkrycia archeologów UJ w amerykańskim stanie Kolorado

11.12.2023
Nasze tegoroczne ustalenia całkowicie zmieniają obraz tego obszaru osadniczego pod różnymi kątami - mówi dr hab. Radosław Palonka, prof. UJ z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, który od kilkunastu lat odkrywa fascynujące zabytki i obyczaje liczącej 3 tys. lat kultury Indian Pueblo na granicy stanów Kolorado i Utah. Jego zespół jest jedynym z Polski i jednym z nielicznych z Europy, który prowadzi badania w tej części świata.
Читати ще o Sensacyjne odkrycia archeologów UJ w amerykańskim stanie Kolorado
Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów

11.12.2023
Rozprawa doktorska dr Karoliny Wandy Olszowskiej z Wydziału Historycznego UJ oraz całokształt działalności naukowej i dydaktycznej prof. Tomasza Brzozowskiego z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostały nagrodzone przez Prezesa Rady Ministrów w roku 2023 za rok 2022. Laureatów w trybie konkursu wyłania zespół ds. nagród, któremu w kadencji 2019-2023 przewodniczy prof. Tomasz Giaro z Uniwersytetu Warszawskiego.
Читати ще o Naukowcy UJ laureatami nagród Prezesa Rady Ministrów
Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza

08.12.2023
Wspaniała atmosfera, sportowe emocje i przekroczony cel zbiórki – to efekt rozegranego po raz trzeci Charytatywnego Turnieju Siatkówki. Złote medale i Puchar Rektora UJ prof. Jacka Popiela zdobyli zawodnicy i zawodniczki UJ Collegium Medicum, którzy w finale pokonali gospodarzy imprezy – uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za najlepszego zawodnika uznany został Maciej Dietl.
Читати ще o Sukces sportowej inicjatywy wspierającej pacjentów Hospicjum św. Łazarza
Promocja książki prof. Piotra Bilińskiego o Adamie Vetulanim

08.12.2023
7 grudnia w sali Libraria Collegium Maius odbyła się promocja książki biograficznej "Adam Vetulani (1901–1976). Historyk prawa polskiego i kanonicznego" autorstwa prof. Piotra Bilińskiego. Spotkanie połączone było z dyskusją panelową, w której – oprócz autora – wzięli udział prof. Krzysztof Ożóg, prof. Wacław Uruszczak, Tomasz Vetulani, prof. Stanisław Waltoś i prof. Andrzej Zoll. Uczestnicy wydarzenia mogli również zakupić egzemplarze książki od Wydawnictwa UJ.
Читати ще o Promocja książki prof. Piotra Bilińskiego o Adamie Vetulanim