Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Na UJ powstała aplikacja, która pomaga wskazać najważniejszych interesariuszy

04.12.2023
Analiza interesariuszy to niezbędna kompetencja w profesjonalnym zarządzaniu firmą, projektem, instytucją publiczną czy organizacją non-profit. Dr Anna Sławik z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie oraz najnowszą wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu, stworzyła aplikację webową MISS®, która dostarcza wskazówki, w jaki sposób myśleć o interesariuszach i jak wybrać tych, na których warto skupić swoja uwagę i zasoby.
więcej o Na UJ powstała aplikacja, która pomaga wskazać najważniejszych interesariuszy
Dr Mateusz Sikora z MCB UJ zrealizuje projekt badawczy w Austrii

04.12.2023
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru na wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Austrią. Jednym z 16 laureatów konkursu został dr Mateusz Sikora z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, który we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Johannesa Keplera w Linzu realizować będzie projekt pt. "Interaction mechanism and glycan interplay in binding of SARS-CoV-2 variants to human ACE2"".
więcej o Dr Mateusz Sikora z MCB UJ zrealizuje projekt badawczy w Austrii
Nagrody naukowe PAN dla przedstawicieli UJ

01.12.2023
Wydziały Polskiej Akademii Nauk co roku honorują uczonych za wybitne osiągnięcia i twórcze prace badawcze. Wśród dużego grona osób nagrodzonych, wyróżnionych i laureatów medali w tym roku znaleźli się także naukowcy i student z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczania nagród i wyróżnień odbędzie się 14 grudnia.
więcej o Nagrody naukowe PAN dla przedstawicieli UJ
UJ <span lang='la'>Collegium Medicum</span> oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0

30.11.2023
Projekt Temicare, kierowany przez dr Aleksandrę Wieczorek z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej, został wyróżniony prestiżową nagrodą Advancement Award for German-Polish Cooperation. Celem projektu, który będzie realizowany przez najbliższe 3 lata, jest poprawa sytuacji zdrowotnej, psychicznej i socjalnej dzieci chorych na nowotwory w euroregionie Pomerania poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii w diagnostyce i terapii.
więcej o UJ Collegium Medicum oraz Uniwersytecki Szpital Dziecięcy zrealizują projekt Temicare 2.0
Dramat lustracyjny prof. Franciszka Ziejki - spotkanie w Collegium Novum UJ

30.11.2023
Profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym związany był przez całe swoje życie od czasów studiów, rektor tejże uczelni w latach 1999-2005, wybitny polski historyk literatury zmarł w Krakowie 19 lipca 2020 r. Ostatnie lata życia Franciszka Ziejki naznaczył przedłużający się proces lustracyjny, który podkopał jego zdrowie. Śmierć nadeszła kilka tygodni po tym, gdy sąd okręgowy w Krakowie ostatecznie orzekł, że zarzuty o współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL są nieprawdziwe.
więcej o Dramat lustracyjny prof. Franciszka Ziejki - spotkanie w Collegium Novum UJ