перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem

12.09.2023
Oddział Kliniczny Hematologii wraz z Oddziałem Przeszczepiania Szpiku Kostnego został przeniesiony z ulicy Kopernika 17 do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ulicy Jakubowskiego 2 w Krakowie-Prokocimiu (budynek H, poziom 5.). Wraz z nim adres zmieniły również Poradnia Hematologiczna oraz Dzienny Ośrodek Leczenia. Pacjenci będą tu mieli zdecydowanie lepszą dostępność do specjalistów.
Читати ще o Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego pod nowym adresem
45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa

08.09.2023
Uroczyste sympozjum, inauguracja Europa Nostra Heritage Hub czy otwarcie wystawy o Społecznym Komitecie Odnowy Zabytków Krakowa – to tylko wybrane wydarzenia obchodów 45-lecia wpisu Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz powstania Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, który przyczynił się do bezprecedensowej przemiany wyglądu zabytkowego centrum i przywrócenia blasku niezliczonym obiektom.
Читати ще o 45-lecie Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa
Niezwykła operacja kardiochirurgów szpitala dziecięcego

07.09.2023
Zespół lekarzy Kliniki Kardiochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, pod kierownictwem prof. Tomasza Mroczka, przeprowadził pierwszą w Europie operację, podczas której całkowicie przebudowano serce 1,5-rocznego dziecka. Medycy porównali skomplikowany zabieg do lądowania na Księżycu.
Читати ще o Niezwykła operacja kardiochirurgów szpitala dziecięcego
Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ
rada uczelni

Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ

04.09.2023
1 września przewodnictwo nad Samorządem objęła Magdalena Herman, studentka Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Rola ta została jej powierzona przez przedstawicieli wszystkich wydziałów oraz kierunków międzywydziałowych na posiedzeniu Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, które odbyło się w czerwcu.
Читати ще o Rozpoczęła się nowa kadencja Samorządu Studentów UJ
Prof. Artur Ekert nagrodzony przez <span lang="en">Royal Society</span>
nagrody i wyróżnienia

Prof. Artur Ekert nagrodzony przez Royal Society

01.09.2023
Pracujący na Uniwersytecie Oksfordzkim polski matematyk, który jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, został uhonorowany przez brytyjskie Royal Society Nagrodą Milnera za rok 2024 za "pionierski wkład w komunikację i obliczenia kwantowe, które przekształciły dziedzinę nauk o informacji kwantowej z niszowej aktywności akademickiej w przedsięwzięcie o istotnym dla przemysłu znaczeniu".
Читати ще o Prof. Artur Ekert nagrodzony przez Royal Society