перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uroczyste promocje habilitacyjne czterech kolejnych dyscyplin
nominacje i promocje

Uroczyste promocje habilitacyjne czterech kolejnych dyscyplin

07.06.2023
Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinach: historia, nauki o sztuce, archeologia oraz nauki o zarządzaniu i jakości, które odbyły się 6 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Jedenaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Читати ще o Uroczyste promocje habilitacyjne czterech kolejnych dyscyplin
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i AGH razem na rzecz dobra pacjentów

07.06.2023
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy (USD) i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica (AGH) zawarły porozumienie o współpracy. Lecznica będzie wsparciem dydaktycznym w obszarze praktyk dla studentów pozyskujących wiedzę w AGH, udostępni posiadany sprzęt i narzędzia konieczne do wykonywania wspólnych projektów technicznych oraz będzie dzieliła się dostępną wiedzą medyczną, niezbędną do opracowywania innowacyjnych rozwiązań.
Читати ще o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy i AGH razem na rzecz dobra pacjentów
Stowarzyszenie Absolwentów wyraża solidarność z rektorem UJ

07.06.2023
W odpowiedzi na proponowaną zmianę nazwy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na Uniwersytet Krakowski im. Komisji Edukacji Narodowej, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów UJ wydali oświadczenie, w którym podkreślili swoje pełne poparcie dla stanowiska zajętego przez rektora UJ prof. Jacka Popiela.
Читати ще o Stowarzyszenie Absolwentów wyraża solidarność z rektorem UJ
Krakowscy archeolodzy uratowali unikatowe malowidła Majów

06.06.2023
W prywatnych domach w gwatemalskim Chajul znajdują się bezcenne malowidła z okresu kolonialnego. Przedstawiają one sceny rytualnych tańców sprzed kilkuset lat, łącząc motywy prekolumbijskie z europejskimi. Zdaniem dr. hab. Jarosława Źrałki, prof. UJ z Instytutu Archeologii UJ dawne domostwa mogły być siedzibą ważnych członków lokalnych społeczności zwanych cofradias, którzy zajmowali się organizacją świąt religijnych.
Читати ще o Krakowscy archeolodzy uratowali unikatowe malowidła Majów
Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii
uroczystość

Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii

05.06.2023
5 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji odnowienia doktoratu prof. Stanisława Majewskiego. To właśnie dzięki jego nadzwyczajnej aktywności i trwających wiele lat konsekwentnych starań, UJ w jubileuszowym roku 600-lecia odnowienia wzbogacił się o nowoczesny obiekt, w którym utworzono Instytut Stomatologii oraz Uniwersytecką Klinikę Stomatologiczną.
Читати ще o Uroczyste odnowienie doktoratu nestora krakowskiej stomatologii