перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
nagrody

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

23.05.2023
W siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego przy ul. Radziwiłłowskiej 4 odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączył dr Adrian Chrobak z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, który otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską.
Читати ще o Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego
nominacje i promocje

Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego

23.05.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie blisko siedemdziesięciu nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Akty nominacyjne z rąk głowy państwa odebrało czworo przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 22 maja w Pałacu Prezydenckim.
Читати ще o Nominacje dla nowych profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat
uroczystość

Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat

22.05.2023
19 maja 2023 r. w Librarii Muzeum UJ Collegium Maius odbyła się konferencja jubileuszowa z okazji 120. rocznicy utworzenia Instytutu Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim UJ CM. W święcie - wspólnym dla Instytutu i Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Krakowie - udział wzięli związani z nimi goście: profesorowie seniorzy, wieloletni pracownicy, studenci, miłośnicy historii medycyny oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych szpitali i instytucji.
Читати ще o Krakowska Stomatologia Uniwersytecka ma już 120 lat
Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
osiągnięcie

Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych

19.05.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 24 i SONATA 18. Złożono w nich 3015 wniosków, spośród których 363 zostały zakwalifikowane do finansowania. Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 36 projektów otrzymają 59,9 mln złotych.
Читати ще o Prawie 60 mln zł na realizację projektów z zakresu badań podstawowych
Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów

19.05.2023
W renomowanym czasopiśmie "PNAS" ukazał się artykuł naukowy dotyczącej genu oskar. W pracy opisane zostały wyniki badań prowadzonych na Uniwersytecie Harvarda przez zespół prof. Cassandry Extavour, w skład którego wchodził dr Guillem Ylla, obecnie kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Krok do zrozumienia ewolucji sieci regulacyjnych genów