Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Upamiętniono ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych

27.04.2023
W czwartek 27 kwietnia odbyły się krakowskie uroczystości upamiętniające ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau w 78. rocznicę ich oswobodzenia. Jednym z punktów obchodów było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsca martyrologii Polaków znajdującą się pod Dębem Wolności przed Collegium Novum.
więcej o Upamiętniono ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych
Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego

27.04.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska wraz z zespołem została laureatką 1. edycji Nagrody Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w kategorii innowatorzy prawa pracy i zabezpieczenia społecznego. Badaczki zostały uhonorowane za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
więcej o Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego
Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP

26.04.2023
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) udostępniła publikację "Nauka w czasach przemian. Jak badania finansowane z Funduszy Europejskich pomagają chronić nas przed globalnymi zagrożeniami i wykorzystywać historyczne szanse". W materiale znalazły się informacje na temat ponad 30 wybitnych naukowców i ich osiągnięć badawczych. Opisane zostały m.in. badania prowadzone przez zespół prof. Wojciecha Macyka, dziekana Wydziału Chemii UJ.
więcej o Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP
Uniwersytet Jagielloński z nową ofertą stypendialną dla Ukraińców

26.04.2023
Stypendium dla studentów I roku z Ukrainy, którzy z powodu agresji przeciw swojemu krajowi nie mogą kontynuować w nim kształcenia, zostało utworzone w Uniwersytecie Jagiellońskim. Fundatorem nowego funduszu stypendialnego "My z Wami" jest Infosys Poland Sp. z o.o.
więcej o Uniwersytet Jagielloński z nową ofertą stypendialną dla Ukraińców
Badacze z UJ opracowali przewodnik dla pracowników Służby Więziennej

26.04.2023
"Zapobieganie samobójstwom wśród osób pozbawionych wolności" - to tytuł przewodnika dla pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Celem poznawczym publikacji jest zaprezentowanie zagadnień dotyczących zachowań samobójczych oraz sposobów postępowania w zależności od zidentyfikowanego stopnia ryzyka, a celem praktycznym - wzmocnienie kompetencji Służby Więziennej w tym zakresie.
więcej o Badacze z UJ opracowali przewodnik dla pracowników Służby Więziennej