перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego

04.05.2023
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki 3. edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje". Do finansowania rekomendowano 3 innowacyjne projekty, które będą realizowane przez żaków Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Читати ще o Ministerialne wsparcie dla kół naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja
uroczystość

Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja

03.05.2023
Od dekady w krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja wpisuje się uroczystość upamiętniająca reformatora Akademii Krakowskiej i jej późniejszego rektora oraz współtwórcę Konstytucji 3 Maja - Hugona Kołłątaja. Dziś pod jego pomnikiem, znajdującym się na dziedzińcu Collegium Kołłątaja przy ulicy Gołębiej, władze najstarszej polskiej uczelni na czele z rektorem UJ prof. Jackiem Popielem złożyły kwiaty.
Читати ще o Kwiaty pod pomnikiem jednego z współautorów Konstytucji 3 Maja
Upamiętniono ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych

27.04.2023
W czwartek 27 kwietnia odbyły się krakowskie uroczystości upamiętniające ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Sachsenhausen i Dachau w 78. rocznicę ich oswobodzenia. Jednym z punktów obchodów było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą miejsca martyrologii Polaków znajdującą się pod Dębem Wolności przed Collegium Novum.
Читати ще o Upamiętniono ofiary niemieckich obozów koncentracyjnych
Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego

27.04.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska wraz z zespołem została laureatką 1. edycji Nagrody Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w kategorii innowatorzy prawa pracy i zabezpieczenia społecznego. Badaczki zostały uhonorowane za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
Читати ще o Sukces badaczek wydziałów Prawa i Administracji oraz Filozoficznego
Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP

26.04.2023
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) udostępniła publikację "Nauka w czasach przemian. Jak badania finansowane z Funduszy Europejskich pomagają chronić nas przed globalnymi zagrożeniami i wykorzystywać historyczne szanse". W materiale znalazły się informacje na temat ponad 30 wybitnych naukowców i ich osiągnięć badawczych. Opisane zostały m.in. badania prowadzone przez zespół prof. Wojciecha Macyka, dziekana Wydziału Chemii UJ.
Читати ще o Badania profesora Wojciecha Macyka w najnowszej publikacji FNP