Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny

07.04.2023
W renomowanym czasopiśmie "Nature" ukazała się praca rzucająca światło na najwcześniejsze, molekularne etapy procesu widzenia u ssaków. Wśród autorów artykułu jest dr Przemysław Nogły związany z Centrum Dioscuri Dynamiki Strukturalnej Receptorów na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ).
więcej o Nowe dane na temat dynamiki strukturalnej rodopsyny
Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"
nagrody

Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"

06.04.2023
Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano Orły "Wprost" - nagrody przyznawane osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. Wśród laureatów jest dwóch przedstawicieli społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kategorii zdrowie i medycyna wyróżniono prof. Andrzeja Matyję, a w kategorii kultura - dr. hab. Andrzeja Betleja, prof. UJ.
więcej o Dwaj profesorowie UJ uhonorowani małopolskim Orłami "Wprost"
Prawnik z UJ odebrał akt powołania na członka Komisji Ewaluacji Nauki

05.04.2023
34 przedstawicieli poszczególnych dziedzin nauki i sztuki oraz specjalistów od polityki naukowej odebrało powołania na członków Komisji Ewaluacji Nauki (KEN). W gronie nowo mianowanych znalazł się prof. Andrzej Dziadzio z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kadencja KEN rozpoczęła się 1 kwietnia br. i potrwa do 31 grudnia 2027 roku.
więcej o Prawnik z UJ odebrał akt powołania na członka Komisji Ewaluacji Nauki
Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Łukasiewiczem

04.04.2023
Współpracę naukowo-badawczą oraz techniczno-technologiczną obejmuje porozumienie między Uniwersytetem Jagiellońskim a Centrum Łukasiewicz. Umowa, którą podpisano 4 kwietnia w sali Senackiej Collegium Novum, inicjuje kontakty między oboma podmiotami. Podpisy na dokumencie złożyli prorektor UJ ds. badań naukowych prof. Piotr Kuśtrowski i wiceprezes ds. badawczych Centrum Łukasiewicz dr Remigiusz Kopoczek.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Łukasiewiczem
Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej
nagrody

Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej

04.04.2023
Kierownik Katedry Psychiatrii UJ CM profesor Dominika Dudek jest jedną z czterech wyjątkowych krakowianek, które zostały laureatkami tegorocznej Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej. Zaangażowanie i działania uhonorowanych pozwalają budować wrażliwe i otwarte społeczeństwo, a ich projekty i przedsięwzięcia pozwalają wzmacniać kobiety i równościowe postulaty.
więcej o Prof. Dominika Dudek laureatką Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej