перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Sukces studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

Studenci Informatyki Analitycznej - Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński - zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Konkurs odbył się w Zagrzebiu  w dniach od 17 do 20 listopada br. Opiekunami naukowymi zespołu są: prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz z Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

Druga drużyna UJ, również złożona ze studentów informatyki analitycznej - Weronika Grzybowska, Rafał Burczyński oraz Kamil Rajtar - zajęła miejsce 10-te.

Partnerem Głównym reprezentacji UJ jest PKO Bank Polski.

W  październiku br. Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki i Michał Zieliński zostali wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym.

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 2.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

рекомендовано
Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8