перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Trzy polsko-francuskie projekty badawcze zrealizują naukowcy z UJ

Dr Vittorio Canale z Wydziału Farmaceutycznego, dr Katarzyna Majzner z Wydziału Chemii oraz dr Grzegorz Zając z Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków zostali laureatami programu badań naukowych PHC Polonium, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Jego celem jest wsparcie mobilności naukowców i pogłębienie współpracy naukowej między Polską i Francją.

Program realizowany jest w Polsce przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA), a we Francji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MEAE) oraz Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań (MESRI). W oparciu o rekomendację polsko-francuskiej komisji wspólnej, dyrektor NAWA podjął decyzję o finansowaniu 20 projektów, które będą realizowane w latach 2024-2025. Otrzymane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów podróży i pobytów naukowców, z wyłączeniem finansowania samych badań, które musi być zagwarantowane z innych źródeł. Wśród zakwalifikowanych do programu przedsiewzięć naukowych znalazły się trzy projekty prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

рекомендовано
Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ