перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Uniwersytet Jagielloński w europejskiej sieci UNA EUROPA

03.07.2018
29 i 30 czerwca w Katolickim Uniwersytecie Lowańskim (Katholieke Universiteit Leuven) w Belgii odbyło się spotkanie przedstawicieli niedawno powołanej do życia europejskiej sieci UNA EUROPA, zrzeszającej sześć uniwersytetów: KU Leuven, Panthéon-Sorbonne, Università di Bologna, Freie Universität Berlin, Complutense University of Madrid oraz Uniwersytet Jagielloński.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński w europejskiej sieci UNA EUROPA
Uniwerstytet Jagielloński zacieśni współpracę z Uniwersytetem Palackiego
wizyta

Uniwerstytet Jagielloński zacieśni współpracę z Uniwersytetem Palackiego

02.07.2018
2 lipca 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu - jednej z czołowych czeskich uczelni wyższych. Głównym celem wizyty było nawiązanie bilateralnej współpracy i wymiana doświadczeń w zakresie badań naukowych i dydaktyki.
Читати ще o Uniwerstytet Jagielloński zacieśni współpracę z Uniwersytetem Palackiego
Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona
nagrody

Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona

29.06.2018
Książka "Powiedziane po krakowsku. Słownik regionalizmów krakowskich" pod redakcją dr Donaty Ochmann i prof. Renaty Przybylskiej z Wydziału Polonistyki UJ otrzymała tytuł "Krakowskiej Książki Miesiąca Września". Nagroda, którą 23 lata temu ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
Читати ще o Najnowsza książka badaczy Wydziału Polonistyki UJ nagrodzona
UJ podpisał umowę ze Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych
wizyta

UJ podpisał umowę ze Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych

29.06.2018
29 czerwca 2018 r. w Collegium Novum UJ podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja), przedmiotem której będzie budowa i eksploatacja Laboratorium Badań Strukturalnych Makromolekuł i Nowych Materiałów w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
Читати ще o UJ podpisał umowę ze Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych
Jubileusz światowej sławy lekarza i uczonego w Collegium Maius

29.06.2018
W auli Collegium Maius odbył się jubileusz 70. rocznicy urodzin profesora Aleksandra Skotnickiego, wybitnego hematologa, twórcy nowoczesnego ośrodka leczenia nowotworowych chorób krwi oraz transplantacji szpiku. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, pracownicy Katedry i Kliniki Hematologii UJ CM, której przez 26 lat był kierownikiem oraz jego rodzina i przyjaciele.
Читати ще o Jubileusz światowej sławy lekarza i uczonego w Collegium Maius