перейти до основного змісту

nagrody i wyróżnienia

Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki

22.01.2018
Tegoroczną laureatką Nagrody im. Kazimierza Wyki została Małgorzata Łukasiewicz, tłumaczka, krytyk literacki i eseistka, znakomita znawczyni literatury europejskiej, zwłaszcza niemieckojęzycznej, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego
Читати ще o Nagroda im. Kazimierza Wyki dla wybitnej tłumaczki
Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy
osiągnięcie

Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy

22.01.2018
Amerykańskie Stowarzyszenie Obserwatorów Gwiazd Zmiennych - AAVSO (ang. American Association of Variable Star Observers) potwierdziło oficjalnie zgłoszenie nietypowej gwiazdy zmiennej typu RS Canum Venaticorum (RS). Odkrycia dokonali Adam Tużnik - student astronomii z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Gabriel Murawski - miłośnik astronomii z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Читати ще o Student UJ współodkrywcą nietypowej gwiazdy
Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
wydarzenie kulturalne

Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

22.01.2018
W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.
Читати ще o Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny
Szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zmienia swoje oblicze

19.01.2018
Trwa modernizacja 5 pawilonów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Mieszczą one oddziały, poradnie, sale rehabilitacyjne, basen i szpitalną szkołą. Prace rozpoczęły się w maju 2017 roku w ramach drugiego etapu programu przebudowy placówki. Remont budynków, powstałych w latach 70. ubiegłego wieku, zakończy się do końca 2019 roku. Dyrekcja szpitala planuje już kolejne inwestycje za około ćwierć miliarda złotych.
Читати ще o Szpital dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu zmienia swoje oblicze
Dokonano wyboru laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

19.01.2018
17 stycznia w Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się doroczne posiedzenie kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ. Kapituła obradująca pod przewodnictwem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze".
Читати ще o Dokonano wyboru laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała