перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

relacja

25.01.2018
Przypadająca 27 stycznia rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau obchodzona jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Co roku z tej okazji w Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się sesja naukowa organizowana przez uczelnię, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Читати ще o W Uniwersytecie Jagiellońskim upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
Zawodniczki i trener AZS UJ nominowani w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i MZPN

Zawodniczki i trener AZS UJ nominowani w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i MZPN

25.01.2018
W organizowanym przez "Gazetę Wyborczą" oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej plebiscycie na najlepszego piłkarza, piłkarkę oraz trenera Małopolski w roku 2017 nominowane zostały zawodniczki AZS UJ: Karolina Klabis i Natalia Sitarz oraz trener Krzysztof Swół.
Читати ще o Zawodniczki i trener AZS UJ nominowani w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i MZPN
Medal za przybliżanie drogi do gwiazd
nagrody i wyróżnienia

Medal za przybliżanie drogi do gwiazd

24.01.2018
24 stycznia br. w Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk. Wyróżnienie to przyznano jej za inicjatywę utworzenia pierwszej w Polsce bazy kosmicznej realizowaną we współpracy ze spółką Space Garden, Obserwatorium Astronomicznym Królowej Jadwigi i Europejską Agencją Kosmiczną.
Читати ще o Medal za przybliżanie drogi do gwiazd
Udana operacja w USD. Najmłodsza polska pacjentka z podskórnym kardiowerterem

23.01.2018
W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie (USD) wszczepiono podskórny kardiowerter - defibrylator 13-letniej pacjentce. Dziewczynka jest jak dotąd najmłodszym dzieckiem w Polsce, któremu implantowano w ten sposób urządzenie przywracające prawidłowy rytm serca. Zabieg wykonał prof. Marek Jastrzębski ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie we współpracy z kardiologami dziecięcymi.
Читати ще o Udana operacja w USD. Najmłodsza polska pacjentka z podskórnym kardiowerterem
Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ
osiągnięcie

Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ

22.01.2018
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w programach TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS. Prawie 3,5 mln zł dofinansowania zdobył projekt dr. Sebastiana Glatta (MCB UJ).
Читати ще o Prestiżowy grant TEAM TECH core facility dla naukowca z UJ