перейти до основного змісту

osiągnięcie

Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.11.2017
W październiku Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe, służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano kilkunastu pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
osiągnięcia

Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź

31.10.2017
Zwiększenie świadomości społecznej i zaangażowanie mieszkańców miasta w działania w zakresie zmian klimatu i zachęcenie do rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych - z takimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji Climathonu, który odbył się 27 października w Krakowie.
Читати ще o Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym
osiągnięcie

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

31.10.2017
Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.
Читати ще o Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym
NAWA już działa. Radzie przewodniczy filozof z UJ

31.10.2017
W poniedziałek w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Wicepremier Jarosław Gowin powołał na stanowisko przewodniczącego Rady nowo utworzonej jednostki dr. hab. Sebastiana Kołodziejczyka z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o NAWA już działa. Radzie przewodniczy filozof z UJ
Uniwersytet Jagielloński Liderem Rozwoju Regionalnego
nagrody

Uniwersytet Jagielloński Liderem Rozwoju Regionalnego

30.10.2017
Nagroda Lidera Rozwoju Regionalnego została przyznana Uniwersytetowi Jagiellońskiemu za projekt "StartUJ - program zwiększenia szans na rynku pracy studentów nauk ścisłych i przyrodniczych UJ". Wyróżnienie zostało wręczone podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbywał się w dniach od 26 do 27 października w Zielonej Górze.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński Liderem Rozwoju Regionalnego