перейти до основного змісту

osiągnięcie

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
Читати ще o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
Stanowisko organizatorów dotyczące wykładu prof. Daniela Denneta

23.10.2017
Poniżej publikujemy wspólne stanowisko Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Miasta Kraków i Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie mającego się odbyć 23 października w Auditorium Maximum UJ wykładu profesora Daniela Denneta.
Читати ще o Stanowisko organizatorów dotyczące wykładu prof. Daniela Denneta
Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"
nagrody

Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"

23.10.2017
Nagroda przyznawana jest przez kapitułę powołaną przez Radę Koła Seniorów AZS Kraków. Uniwersytet Jagielloński - "kolebka Akademickiego Związku Sportowego", uhonorowany został za wspieranie działalności sportowej na uczelni.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński uhonorowany "Złotym Gryfem AZS"
Na budowie Szpitala Uniwersyteckiego powstały sale pokazowe

20.10.2017
W piątek przedstawiciele personelu medycznego oddziałów Szpitala Uniwersyteckiego zlokalizowanych przy ul. Kopernika oraz pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum mogli zobaczyć z bliska, jak powstaje ich przyszłe miejsce pracy. Po budowie nowej siedziby szpitala w Krakowie-Prokocimiu zostali oprowadzeni w kilkunastoosobowych grupach przez inżynierów generalnego wykonawcy. Z tej okazji przygotowano 3 pokazowe, częściowo wyposażone sale łóżkowe.
Читати ще o Na budowie Szpitala Uniwersyteckiego powstały sale pokazowe
Włoskie odznaczenie państwowe dla prof. Marii Maślanki-Soro

20.10.2017
Profesor Maria Maślanka-Soro z Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego została uhonorowana Orderem Kawalera Gwiazdy Włoch. Medal odebrała z rąk ambasadora Włoch w Polsce Alessandra De Pedys. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 19 października we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie.
Читати ще o Włoskie odznaczenie państwowe dla prof. Marii Maślanki-Soro