перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Dialog w podzielonym świecie

15.09.2017
Przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki, polityki oraz kościoła spotkali się 15 września br. podczas międzynarodowej konferencji „Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie”. W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie miały miejsce obrady, przywitał jej uczestników rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Organizatorem konferencji był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Województwo Małopolskie.
Читати ще o Dialog w podzielonym świecie
Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
osiągnięcie

Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”

14.09.2017
Dwa uniwersyteckie projekty: „BioGeoStaże: Wysokiej jakości staże zawodowe dla studentek i studentów kierunków biologicznych i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego” i „Praxis II. Program staży dla studentów Wydziału Historycznego” zostały docenione przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodzone projekty pozwolą zrealizować staże dla studentów UJ, które ułatwią im rozpoczęcie aktywności zawodowej.
Читати ще o Pieniądze z NCBiR na „BioGeoStaże” i „Praxis II”
Zmarł profesor Janusz Sondel

12.09.2017
Prawnik, specjalista w zakresie prawa rzymskiego i prawa turystycznego, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1990-1993, prodziekan Wydziału Prawa i Administracji (1981-1987), kierownik Zakładu Prawa Rzymskiego (1984-1987) oraz Katedry Prawa Rzymskiego (2003–2007)
zmarł 12 września 2017 r.
Читати ще o Zmarł profesor Janusz Sondel
NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ
osiągnięcie

NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ

12.09.2017
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło ósmą edycję konkursu w ramach programu Lider, którego celem jest aktywizacja środowiska młodych naukowców i wspieranie ich rozwoju. Za otrzymane finansowanie laureaci będą mogli realizować swoje innowacyjne projekty i zarządzać własnym zespołem badawczym.
Читати ще o NCBiR dofinansuje dwa projekty badawcze naukowców z UJ
Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]

08.09.2017
Zakończyła się budowa nowej siedziby Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych powstały nowoczesne sale dydaktyczne i laboratoria. Była to jednocześnie ostatnia inwestycja w ramach rządowego Programu Budowy Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ.
Читати ще o Budynek Wydziału Chemii UJ już gotowy [ZDJĘCIA]