Wakacyjny wyjazd studentów z IBiDW UJ na półmetku

25.08.2017
Zwiedzaniem Mumbaju rozpoczęła się „Szkoła letnia - Indie Południowe i Sri Lanka”, zorganizowana przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wakacyjny wyjazd studentów z IBiDW UJ na półmetku
Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta
osiągnięcie

Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta

23.08.2017
Pyłek kwiatowy wykorzystywany jest jako źródło materiału budulcowego, z którego rosnące larwy pszczół i trzmieli tworzą własne ciała. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (UP) wykazali, że żerowanie na nieodpowiednich gatunkach pyłku może przyczyniać się do spadku liczebności pszczół. Ich artykuł na ten temat ukazał się właśnie w prestiżowym czasopiśmie naukowym "PLOS ONE".
więcej o Naukowcy z UJ dowiedli, że pszczołom zagraża zła dieta
Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC
osiągnięcie

Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC

14.08.2017
Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Tomasz Żuradzki został laureatem 1. edycji konkursu Uwertura organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). W nagrodę odbędzie staż naukowy w zespole badaczym na Uniwersytecie w Tilburgu, który realizuje grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Pobyt w Holandii ma pomóc filozofowi z UJ w ubieganiu się o własny grant ERC.
więcej o Dr Tomasz Żuradzki bliższy zdobycia grantu ERC
Potomkowie wielkiego Polaka z wizytą na UJ

10.08.2017
10 sierpnia w Sali Libraria Collegium Maius UJ miała miejsce niecodzienna wizyta. W murach najstarszej polskiej uczelni gościli potomkowie Ignacego Domeyki, badacza Ameryki Południowej, doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Potomkowie wielkiego Polaka z wizytą na UJ
Zobacz, jak powstaje medyczne serce Krakowa [WIDEO]

10.08.2017
- Dzięki tej inwestycji, bliskości szpitala dziecięcego, Wydziału Farmaceutycznego, odnowionych akademików i Centrum Innowacji Edukacji Medycznej już za kilka lat na tym obszarze powstanie serce krakowskiej medycyny - mówi Marcin Jędrychowski, pełnomocnik rektora UJ ds. inwestycji "Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu". Prezentujemy film, który opowiada o budowie, nadziejach pracowników uczelni i szpitala związanych z przeprowadzką.
więcej o Zobacz, jak powstaje medyczne serce Krakowa [WIDEO]