перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Dr Daniel Cichy nowym szefem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

10.01.2017
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński powołał dr. Daniela Cichego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na stanowisko dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM). Nominowany od maja ubiegłego roku był zastępcą dyrektora PWM, a od stycznia 2013 roku redaktorem naczelnym Wydawnictwa.
Читати ще o Dr Daniel Cichy nowym szefem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Senat UJ apeluje o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce

10.01.2017
Na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbyło się 10 stycznia w Librarii Collegium Maius podjęta została uchwała w sprawie poszanowania ładu demokratycznego w Polsce. Treść dokumentu przytaczamy poniżej.
Читати ще o Senat UJ apeluje o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce
Muzyczny Orient Express w Auditorium Maximum UJ

08.01.2017
Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia uświetniła tegoroczny Uniwersytecki Koncert Noworoczny. Zanim muzycy wyruszyli w niezwykłą podróż, życzenia z okazji rozpoczętego 2017 roku w imieniu całej społeczności akademickiej złożył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który przekazał Jurkowi Dybałowi, dyrektorowi zespołu, na co dzień muzykowi Filharmoników Wiedeńskich, prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.
Читати ще o Muzyczny Orient Express w Auditorium Maximum UJ
Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ
wydarzenie kulturalne

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

07.01.2017
W przededniu tradycyjnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego, którego wykonawcą w tym roku będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, w auli Auditorium Maximum odbyła się próba do występu.
Читати ще o Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ
Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja
uroczystość

Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

04.01.2017
4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja