перейти до основного змісту

nagrody i wyróżnienia

Ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2015

17.02.2016
Nagrody, przyznawane osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego, otrzymają: za twórczość w duchu dialogu prof. Jan M. Małecki oraz prof. Aleksander B. Skotnicki, uhonorowany za działalność społeczną.
Читати ще o Ogłoszono nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała za rok 2015
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego z broadwayowym Oscarem

16.02.2016
Paulo Szot - brazylijski aktor i śpiewak operowy (baryton) polskiego pochodzenia, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz nagrodą Tony Award.
Читати ще o Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego z broadwayowym Oscarem
Seminarium w 1. rocznicę śmierci prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza

12.02.2016
W piątek 12 lutego odbyło się seminarium naukowe dedykowane pamięci zmarłego przed rokiem prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza, wybitnego specjalisty w zakresie doktryn prawno-politycznych, a w latach 2002-2008 dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego (WSMiP UJ). Miejscem dyskusji był zamek w krakowskich Przegorzałach.
Читати ще o Seminarium w 1. rocznicę śmierci prof. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza
„Recepta na wiersz"
kultura nagrody i wyróżnienia

„Recepta na wiersz"

12.02.2016
W piątek 12 lutego 2016 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Farmacji UJ odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Recepta na wiersz".
Читати ще o „Recepta na wiersz"
Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki
osiągnięcie

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki

11.02.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w środę na swojej stronie internetowej wyniki konkursów Rozwój i Umiędzynarodowienie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki (NPRH). Na finansowanie 148 zwycięskich projektów resort nauki przeznaczy ok. 38 mln złotych. Kilkadziesiąt będzie realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki