перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Miliony na modernizację i rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

04.10.2022
Rozstrzygnięto pierwszy konkurs, w ramach którego ośrodki pediatryczne otrzymają wsparcie finansowe z Funduszu Medycznego na modernizację, przebudowę i odbudowę szpitali oraz oddziałów pediatrycznych. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie (USD) znalazł się w gronie 14 zwycięskich placówek i otrzyma rekordową kwotę w wysokości niemal 300 mln zł.
Читати ще o Miliony na modernizację i rozbudowę Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
relacja

03.10.2022
3 października odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Jacka Popiela z Radą Klimatyczną UJ, podczas którego przekazany został mu przygotowywany od kilku miesięcy przez to gremium projekt „Strategii klimatyczno-ekologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego do 2030 roku”. Po zapoznaniu się z dokumentem przez władze UJ planowane są dalsze rozmowy, a także konsultacje z całą społecznością akademicką naszej uczelni.
Читати ще o Projekt "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ do 2030 roku" przekazany rektorowi
Uniwersytet Jagielloński beneficjentem konkursu "Doskonała nauka"

03.10.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki III konkursu w programie "Doskonała nauka". Dofinansowanie na łączną kwotę ponad miliona złotych otrzyma 7 projektów zgłoszonych przez Uniwersytet Jagielloński. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji konferencji naukowych oraz wydanie monografii naukowych.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński beneficjentem konkursu "Doskonała nauka"
659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
uroczystość rada uczelni senat

659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2022
Trzykrotnym uderzeniem berła rektor UJ prof. Jacek Popiel otworzył nowy rok akademicki. W dziejach naszej uczelni to już 659. raz, kiedy uniwersyteckie budynki zapełnią się młodymi ludźmi, którzy przyjechali do Krakowa zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe, rozpoczynać przygodę z nauką, a także zawiązywać nowe przyjaźnie. Już za dwa dni tysiące studentów i studentek podejmie naukę na 16 wydziałach UJ.
Читати ще o 659. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022

30.09.2022
Już po raz czwarty przyznano nagrody Birnstiel Awards – wyróżnienia dla doktorantów o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie nauk o życiu na poziomie molekularnym. Wśród nagrodzonych osób znalazła się Marta Seczyńska, absolwentka Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Sześcioro laureatów otrzyma dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 tys. euro podczas uroczystej gali w Wiedniu pod koniec bieżącego roku.
Читати ще o Absolwentka UJ wyróżniona nagrodą Birnstiel Award 2022