перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Wyniki ewaluacji działalności naukowej UJ za lata 2017-2021

12.09.2022
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel zdecydował o opublikowaniu decyzji Ministra Edukacji i Nauki w sprawie przyznania kategorii naukowych dla dyscyplin naukowych reprezentowanych w UJ. Przypomnijmy, że po raz pierwszy przedmiotem ewaluacji nie była ocena działalności naukowej wydziałów, lecz osiągnięcia naukowe pracowników reprezentujących daną dyscyplinę.
Читати ще o Wyniki ewaluacji działalności naukowej UJ za lata 2017-2021
Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia
nagrody

Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia

12.09.2022
Prof. Piotr Chłosta - wybitny urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Wydziału Lekarskiego UJ CM, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego - otrzymał nagrodę Forum Ochrony Zdrowia 2022 w kategorii "Innowacje". Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla pracy osób oraz instytucji, które poprzez swoją działalność oraz zaangażowanie przyczyniają się do dokonywania realnych zmian w systemie ochrony zdrowia.
Читати ще o Prof. Piotr Chłosta laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia
Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci <span lang="en">The Guild</span> w Szwajcarii

Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci The Guild w Szwajcarii

08.09.2022
W dniach 7-8 września 2022 roku pełnomocnik rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa prof. Stanisław Kistryn reprezentował Uniwersytet Jagielloński na spotkaniu prorektorów uczelni zrzeszonych w sieci The Guild of European Research-Intensive Universities w Bernie. Wydarzenie było poświęcone bieżącym aktywnościom realizowanym w ramach sieci, a także jej priorytetom strategicznym.
Читати ще o Przedstawiciel UJ uczestniczył w spotkaniu sieci The Guild w Szwajcarii
Uczeni z UJ członkami zespołu doradczego ds. programu "Perły nauki"

31.08.2022
Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki wręczył powołania członkom zespołu doradczego ds. programu pod nazwą "Perły nauki". W gronie nowo mianowanych znaleźli się m.in. pracownicy naukowi Wydziału Biologii UJ, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
Читати ще o Uczeni z UJ członkami zespołu doradczego ds. programu "Perły nauki"
COVID-19: Co należy robić, żeby nie było kolejnej tragicznej jesieni?

30.08.2022
"Epidemia COVID-19 i wirus SARS-CoV-2 nie zniknęły, ale zmieniły swoje oblicze. Musimy adaptować się do tych zmian. Karygodne wydaje się udawanie, że problem zniknął oraz iluzja, że 'jakoś to będzie'" - piszą w najnowszym stanowisku naukowcy z interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN, którego członkami są profesorowie Małgorzata Kossowska i Krzysztof Pyrć z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o COVID-19: Co należy robić, żeby nie było kolejnej tragicznej jesieni?