Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Rozstrzygnięto 2. edycję Nagrody imienia Franka Wilczka
nagrody

Rozstrzygnięto 2. edycję Nagrody imienia Franka Wilczka

27.07.2022
Zgodnie z decyzją Komitetu Nagrody im. Franka Wilczka laureatem 2. edycji konkursu został dr Michał Parniak z Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżniono go za osiągnięcie zatytułowane "Opracowywanie nowych platform eksperymentalnych dla badań i technologii kwantowych oraz ich wykorzystanie do demonstracji najnowszych zjawisk i protokołów kwantowych".
więcej o Rozstrzygnięto 2. edycję Nagrody imienia Franka Wilczka
Badacz z UJ pokieruje międzynarodowym towarzystwem naukowym

27.07.2022
Profesor Michał Wierzchoń, pracownik Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wybrany na przewodniczącego Europejskiego Towarzystwa Psychologii Poznawczej (European Society for Cognitive Psychology - ESCoP). To pierwszy polski naukowiec, który objął tę funkcję od założenia tej organizacji w 1985 roku, która zrzesza blisko 1000 badaczy z całego świata.
więcej o Badacz z UJ pokieruje międzynarodowym towarzystwem naukowym
Uniwersytet Jagielloński w najnowszym rankingu GRAS 2022

26.07.2022
ShanghaiRanking Consultancy, niezależna organizacja poświęcona badaniom nad szkolnictwem wyższym i znana również ze światowego rankingu uczelni - Academic Ranking of World Universities (ARWU), po raz kolejny ogłosiła dziedzinowe zestawienie szkół wyższych - Shanghai’s Global Ranking of Academic Subjects (GRAS). Wśród 25 polskich uczelni w największej liczbie dyscyplin, bo aż w 13, odnotowany został Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w najnowszym rankingu GRAS 2022
Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji
osiągnięcie

Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji

26.07.2022
Dr Agnieszka Wnuk-Scardaccione z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM zdobyła grant w konkursie Miniatura 6 Narodowego Centrum Nauki. Dzięki otrzymanemu finansowaniu uda się na wyjazd konsultacyjny do Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Pobyt w Stanach Zjednoczonych da jej niezbędne narzędzia do stworzenia lustrzanego modelu pomocy osobom po amputacji w naszym kraju.
więcej o Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji
Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu <span lang="en">Julles Allemand Trophy</span>
osiągnięcie

Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy

25.07.2022
28 czerwca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył się finał krajowy międzynarodowego konkursu adresowanego do studentów stomatologii, który wygrała Małgorzata Zając, wówczas studentka, a dziś absolwentka kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu Julles Allemand Trophy