перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Dramat lustracyjny prof. Franciszka Ziejki - spotkanie w Collegium Novum UJ

30.11.2023
Profesor honorowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym związany był przez całe swoje życie od czasów studiów, rektor tejże uczelni w latach 1999-2005, wybitny polski historyk literatury zmarł w Krakowie 19 lipca 2020 r. Ostatnie lata życia Franciszka Ziejki naznaczył przedłużający się proces lustracyjny, który podkopał jego zdrowie. Śmierć nadeszła kilka tygodni po tym, gdy sąd okręgowy w Krakowie ostatecznie orzekł, że zarzuty o współpracę ze służbami bezpieczeństwa PRL są nieprawdziwe.
Читати ще o Dramat lustracyjny prof. Franciszka Ziejki - spotkanie w Collegium Novum UJ
Dr Maryna Szoda kolejną stypendystką SAR w Krakowie

30.11.2023
Pochodząca z Białorusi dr Maryna Szoda, specjalizująca się w filologii białoruskiej, kulturoznawstwie oraz tłumaczeniach literackich, jest kolejną rezydentką programu Scholars at Risk (SAR). Pobyt nowej stypendystki w Krakowie potrwa do lutego 2024 roku W tym czasie, dzięki współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, będzie ona kontynuować swoją pracę naukową oraz nawiąże współpracę z polskimi i zagranicznym badaczami.
Читати ще o Dr Maryna Szoda kolejną stypendystką SAR w Krakowie
Nagrody Miasta Krakowa dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego

29.11.2023
Prof. Czesław Brzoza z Wydziału Historycznego UJ i prof. Jan Potempa z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostali laureatami tegorocznych Nagród Miasta Krakowa w dziedzinie nauka i technika, których tradycja sięga XVI wieku. Wyróżnienia są wyrazem uznania dla dokonań krakowian, którzy pracują na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.
Читати ще o Nagrody Miasta Krakowa dla profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego
UJ odbiera nagrodę THE World University Rankings

29.11.2023
W poniedziałek 20 listopada odbyła się doroczna konferencja LUMEN, skierowana do liderów zarządzania uczelniami, podczas której przyznane zostały nagrody dla polskich szkół wyższych, które zostały sklasyfikowane w najnowszej edycji rankingu THE World University Rankings. W imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego wyróżnienie odebrał prorektor UJ ds. rozwoju prof. Jarosław Górniak.
Читати ще o UJ odbiera nagrodę THE World University Rankings
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem

28.11.2023
Zespół BioMiStem, skupiający pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Zuby-Surmy naukowców z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz badaczy i klinicystów z firmy Galen-Ortopedia sp. z o.o. w Bieruniu, został laureatem XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii "Badania+Rozwój". Prestiżową nagrodę otrzymał za opracowanie leku komórkowego dla zastosowań w ortopedii.
Читати ще o Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP dla zespołu BioMiStem