перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Rektor UJ spotkał się z ambasadorem Turcji

27.11.2023
W piątek 24 listopada Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Republiki Turcji w Polsce Rauf Alp Denktaş, któremu towarzyszył radca ambasady ds. edukacji Mehmetali Akdağ. Tureckich dyplomatów przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Jacek Popiel.
Читати ще o Rektor UJ spotkał się z ambasadorem Turcji
Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ

25.11.2023
W piątek 24 listopada o 18:00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się specjalny koncert z okazji jubileuszu chórów Uniwersytetu Jagiellońskiego, objęty patronatem honorowym rektora UJ prof. Jacka Popiela. Słuchacze mogli zapoznać się z szeregiem utworów z różnych epok i stylów muzycznych w wykonaniu trzech uniwersyteckich chórów.
Читати ще o Koncert jubileuszowy Chórów Akademickich UJ
48 badaczy UJ w nagrodzonych w konkursach OPUS 25 i PRELUDIUM 22

24.11.2023
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło konkursy OPUS 25 i PRELUDIUM 22, przyznając najniższą liczbę grantów od początku jego działalności. Z powodu zamrożonego budżetu NCN wskaźnik sukcesu w tej edycji wyniósł odpowiednio 8,06 proc. i 10,73 proc. Po raz pierwszy w historii przygotowano listy rankingowe dla projektów, które zostały wysoko ocenione i nie uzyskały finansowania wyłącznie z powodu braku środków.
Читати ще o 48 badaczy UJ w nagrodzonych w konkursach OPUS 25 i PRELUDIUM 22
Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
nagrody

Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej

23.11.2023
Dr Guillem Ylla, kierownik Pracowni Bioinformatyki i Biologii Genomu na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ otrzymał "FEBS Excellence Award" – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Federację Europejskich Towarzystw Biochemicznych, która służy wsparciu liderów grup badawczych rozpoczynających karierę zawodową i realizujących projekty z zakresu nauk przyrodniczych na poziomie molekularnym.
Читати ще o Nagroda FEBS dla młodego kierownika grupy badawczej
Program wsparcia dla studentów UJ chorujących na cukrzycę typu 1

23.11.2023
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) uruchomiony został program wsparcia i integracji skierowany do studentów chorujących na cukrzycę typu 1. Realizują go pracownicy Oddziału Klinicznego Chorób Metabolicznych i Diabetologii SU, Katedry Chorób Metabolicznych UJ CM i Katedry Psychiatrii UJ CM oraz Zarząd Sekcji Psychodiabetologii Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, na bazie współpracy z Uniwersytetem Essex w Wielkiej Brytanii.
Читати ще o Program wsparcia dla studentów UJ chorujących na cukrzycę typu 1