перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Rocznica napaści Rosji na Ukrainę. <br/>List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie

Rocznica napaści Rosji na Ukrainę.
List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie

24.02.2023
W rocznicę zbrodniczej napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel wystosował list, którego adresatem jest konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowskyj.
Читати ще o Rocznica napaści Rosji na Ukrainę.
List rektora UJ do konsula Ukrainy w Krakowie
Konsul Generalny Austrii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

23.02.2023
23 lutego 2023 Konsul Generalny Republiki Austrii Martin Gärtner odwiedził najstarszą polską uczelnię. Spotkanie, w którym uczestniczyli rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, odbyło się w gabinecie rektora w Collegium Novum.
Читати ще o Konsul Generalny Austrii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych
osiągnięcie

Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych

23.02.2023
Łącznie ponad 24,5 mln zł zdobyli badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego w rozstrzygniętych przez Narodowe Centrum Nauki konkursach Maestro i Sonata Bis. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla doświadczonych naukowców, z kolei drugi skierowany jest do badaczy, którzy chcieliby powołać nowy zespół naukowy.
Читати ще o Naukowcy z UJ otrzymali wsparcie z NCN na rozwój projektów badawczych
Muzeum Zapomnianych Wynalazców - projekt naukowców z UEK i UJ

21.02.2023
Odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające realizację projektu Timeless, w ramach którego naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego chcą stworzyć Wirtualne Muzeum Zapomnianych Wynalazców. Celem przedsięwzięcia jest zachowanie najcenniejszych pamiątek po wynalazcach z przeszłości oraz przybliżenie ich społeczeństwu.
Читати ще o Muzeum Zapomnianych Wynalazców - projekt naukowców z UEK i UJ
Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ
nagrody

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ

20.02.2023
19 lutego, w dniu urodzin wybitnego badacza znanego z interdyscyplinarnego zainteresowania nauką - Mikołaja Kopernika, obchodzony jest od trzech lat Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji w Toruniu odbyła się Gala Nauki Polskiej, podczas której ogłoszone zostały nazwiska laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.
Читати ще o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla naukowców z UJ