Dr Krzysztof Kozłowski wiceministrem w resorcie gospodarki morskiej

Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego UJ dr Krzysztof Kozłowski został wiceministrem gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej w randze podsekretarza stanu. W powstającym resorcie będzie nadzorował prace Departamentu Prawnego, Departamentu Nadzoru Właścicielskiego, Departamentu Edukacji Morskiej oraz Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

Dr Krzysztof Kozłowski jest autorem licznych opracowań z dziedziny prawa administracyjnego, samorządowego i konstytucyjnego, a także opinii i ekspertyz sporządzanych na zlecenie organów administracji publicznej. W latach 2007-2010 odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym w Szczecinie zakończoną egzaminem sędziowskim. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał na podstawie rozprawy Prawo łaski Prezydenta RP, przygotowanej pod kierownictwem dr. hab. Piotra Tulei, prof. UJ. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół aksjologii konstytucyjnej, państwa prawnego, władzy sądowniczej, obrotów prawno-międzynarodowych oraz ustroju USA.

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association