Stypendia ministra nauki dla wybitnych studentów i doktorantów

87 studentów i 15 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe. Jak informuje resort nauki, w przypadku studentów stypendium wynosi 15 tys. zł, a doktorantów 25 tys. zł. Świadczenia zostaną wypłacone przez uczelnię jednorazowo.

Na rok akademicki 2015/2016 rektorzy uczelni przedstawili ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego 1902 wnioski o przyznanie stypendium za wybitne osiągnięcia, w tym 1223 wnioski studentów i 679 wniosków doktorantów. Ocenił je metodą punktową zespół 26 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztukę. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie. Na podstawie indywidualnych protokołów oceny wniosków zostały sporządzone listy rankingowe wniosków uporządkowanych według liczby punktów.

"15 grudnia 2015 r. Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, podjął decyzje o przyznaniu 744 stypendiów dla studentów i 79 stypendiów dla doktorantów. Wysokość stypendium została podwyższona do 15 tys. zł w przypadku studentów oraz do 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Stypendia zostały przyznane na rok akademicki" - czytamy na stronie resortu nauki.

Szczegółowe listy nagrodzonych są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association