Kolejny sukces Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom!

16 grudnia dobiegła końca dziewiąta edycja międzyuczelnianej akcji pomocy bezdomnym zwierzętom – Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Wzięło w niej udział aż sześć krakowskich uczelni: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza i Akademia Sztuk Pięknych oraz instytuty Polskiej Akademii Nauk. Całe wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Rektorów wspomnianych uczelni oraz Prezydenta Miasta Krakowa.

Zbiórka trwała 4 tygodnie, w ciągu których zebrano 876 kg karmy dla psów, 308 kg karmy dla kotów, 265 koców oraz 8 052,87 zł. Już prawie wszystkie dary materialne przekazane zostały Krakowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione rzeczy wskazane przez schronisko. W tym roku Akcja wspomoże również Przytulisko dla Bezdomnych Psów i Kotów w Harbutowicach oraz Fundację „Stawiamy na łapy".

Organizatorzy i wolontariusze Akcji bardzo dziękują wszystkim osobom, które umożliwiły przeprowadzenie Akcji na uczelniach oraz wszystkim tym, którzy wzięli w niej czynny udział i ofiarowali cokolwiek potrzebującym zwierzętom. Zachęcają jednocześnie do przyłączenia się do kolejnej edycji Akcji, która już za niespełna rok. Więcej wiadomości o Akcji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia www.akcjasos.org oraz na portalach społecznościowych www.facebook.com/AkcjaSOS i www.twitter.com/Akcja_SOS.

Tekst oraz zdjecia: Paweł Dudzik

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego