Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jagiellońskim

W piątek 18 marca br. Auditorium Maximum otworzył swoje drzwi dla wszystkich, którzy są zainteresowani podjęciem studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas „Dnia Otwartego UJ" można dowiedzieć się o możliwościach studiowania na najstarszej uczelni w Polsce.

Wydarzenie zainaugurował rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, który podkreślił, że przed zgromadzonymi młodymi ludźmi czeka teraz trudny moment podjęcia decyzji. Zachęcał do słuchania porad podczas wykładów i prezentacji wydziałów, organizacji studenckich.

- Nie bójcie się śmiałych decyzji. To nie jest prawda, że trzeba iść na łatwiznę. Nie ma nic gorszego w życiu niż studiowanie i pracowanie bez pasji. Nie bierzcie takiej myśli pod uwagę. Świat należy do was. Życzę wam powodzenia – dodał.

W imieniu społeczności studenckiej zebranych powitała Patrycja Piłat, przewodnicząca Samorządu Studentów UJ, która powiedziała, że Dzień Otwarty powinien być inspiracją dla zgromadzonej młodzieży. Podczas tego dnia można nabrać siły i motywacji, aby wykorzystać najbliższe dwa miesiące na naukę i zdobyć wymarzony indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Jesteście tu po to, żeby zadać sobie pytanie: "kim chcę zostać w przyszłości?". To jest pierwsza dojrzała decyzja i nie bójcie się podejmować tego wyzwania. Macie przed sobą całe życie i wybierajcie tak, jak podpowiada wam w tym momencie serce – powiedziała Patrycja Piłat.

- Podejmujcie wyzwania i działajcie dodatkowo. Studia otworzą przed wami kolejne perspektywy, możliwości wyjazdów międzynarodowych, działalności dodatkowej, nauki języków obcych. Na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymacie odpowiednie wsparcie i wszyscy będą nastawieni na to, żeby wam pomóc. Życzę sobie i wam, abyśmy mogli zobaczyć się tutaj na rozpoczęciu nowego roku akademickiego – dodała.

Na program „Dnia Otwartego na Uniwersytecie Jagiellońskim" składają się wykłady otwarte, prezentacje poszczególnych wydziałów, instytutów i katedr oraz spotkania z przedstawicielami organizacji studenckich.

Przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia odpowiadali na pytania związane z rekrutacją, udzielali informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach.

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association