Przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji "O Zdrowie Dziecka"

Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka" zachęca do przekazania 1 proc. podatku dochodowego. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, materiałów medycznych i leków, modernizację szpitalnych pomieszczeń oraz zakup innego wyposażenia poprawiającego warunki pobytu w szpitalnych salach. Fundacji od 2010 roku dzięki wpłatom podatników udało się zebrać ponad 2,1 mln złotych.

Fundacja dzięki wpłatom 1 proc. podatku oraz przekazywanym darowiznom, co roku finansuje dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie prace modernizacyjne, remontowe oraz sprzęt medyczny i inne wyposażenie o wartości ponad 600 tys. zł. Wykaz wszystkich wydatków dla USD zamieszczono na stronie internetowej Akcji Odnowy Szpitala.

Poniżej przedstawiamy pełne kwoty z 1 proc. podatku przekazane Fundacji "O Zdrowie Dziecka" w ostatnich latach:

• za rok 2014 - 402 379,45 zł,
  • za rok 2013 - 372 239,78 zł,
  • za rok 2012 - 493 124,69 zł,
  • za rok 2011 - 327 150,07 zł,
  • za rok 2010 - 290 125,96 zł,
  • za rok 2009 - 272 953,75 zł.

Fundacja zachęca do skorzystania z bezpłatnego programu, dzięki któremu można szybko i poprawnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym za rok 2015 oraz automatycznie przekazać na jej konto 1 proc. podatku dochodowego.

Film z okazji 50-lecia Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięgo w Krakowie

Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka" powstała w 1992 roku w celu wspierania działalności leczniczej, diagnostycznej oraz naukowej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Swoje działania skupia na pomocy poszczególnym jednostkom organizacyjnym szpitala, takim jak oddziały, poradnie specjalistyczne czy pracownie diagnostyczne. Finansując wyposażenie, sprzęt medyczny, leki i materiały medyczne dla tych jednostek, pomaga w ten sposób wszystkim pacjentom leczonym w placówce. Taka pomoc jest długotrwała i sprawia, że zakupione wyposażenie służy wielu dzieciom hospitalizowanym na danym oddziale czy konsultowanym w poradni specjalistycznej.

Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association