Rusza budżet obywatelski województwa małopolskiego

Od 15 kwietnia mieszkańcy Małopolski będą mogli zgłaszać zadania do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Zwycięskie projekty zostaną ogłoszone 31 lipca. Na realizację projektów przeznaczono 6 mln zł. Po 1 mln zł dla każdego subregionu: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski Zachodniej, Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego i miasta Krakowa.

"Samorząd województwa małopolskiego po raz pierwszy wprowadza budżet obywatelski na poziomie regionalnym. Jest to pionierskie w Polsce przedsięwzięcie na tak szeroką skalę. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców Małopolski, w tym także środowiska akademickiego" - napisał w liście do rektorów szkół wyższych w Małopolsce marszałek Jacek Krupa.

Więcej informacji o budżecie obywatelskim województwa małopolskiego można znaleźć na stronie internetowej bo.malopolska.pl lub na Facebooku.

Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie Pax Moot Court

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja