Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Kilkuset studentów z zagranicy uczestniczy w Szkole Języka i Kultury Polskiej

W sobotę 2 lipca 2016 w auli Collegium Novum zainaugurowano 47. edycję Szkoły Języka i Kultury Polskiej (SJiKP). W uroczystości uczestniczyła prorektor ds. rozwoju prof. Maria-Jolanta Flis, a wykład inauguracyjny "Lost and Found in Translation" wygłosił dr hab. Michał Rusinek.

We wszystkich programach SJiKP weźmie udział ponad 400 uczestników z 35 krajów świata. Oprócz otwartych kursów dwu-, trzy- i czterotygodniowych zostanie zorganizowanych również kilka kursów specjalistycznych. W ofercie znajduje się również program Lato odkrywców skierowany do młodzieży w wieku 13-17 lat.

Zasadniczą część oferty edukacyjnej stanowią kursy języka polskiego na 6 poziomach zaawansowania. Uczestnicy Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej mogą ponadto zapisać się na popołudniowe zajęcia z historii Polski, literatury, stosunków polsko-żydowskich czy gramatyki. Wieczorami z kolei mają do wyboru warsztaty językowe, taneczne i kulinarne.

Recommended
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym