Dzień Wydziału Matematyki i Informatyki UJ

29 marca 2017 odbyła się dziewiąta edycja Dnia Wydziału Matematyki i Informatyki UJ. W tym roku wydział odwiedziło ponad 700 uczniów z aż sześciu województw, a olbrzymie zainteresowanie zmusiło organizatorów do wcześniejszego odrzucenia wielu zgłoszeń.

Tegoroczna oferta skierowana była przede wszystkim do uczniów o zainteresowaniach matematycznych i informatycznych, rozważających podjęcie studiów na kierunkach ścisłych. W programie przeważały warsztaty i wykłady popularnonaukowe prowadzone zarówno przez pracowników, jak i studentów. Uczniowie zainteresowani startem w konkursach przedmiotowych mogli uczestniczyć w specjalnych zajęciach przygotowawczych, w organizację których włączyły się osoby związane z Olimpiadami  - Matematyczną i Informatyczną. Podobnie jak przed rokiem, dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z wybitnymi absolwentami wydziału, którzy opowiedzieli młodzieży o swojej karierze zawodowej, wpływie studiów na jej przebieg, jak również o perspektywach osiągnięcia sukcesu na rynku pracy.

Warto podkreślić, że w organizację tak dużego przedsięwzięcia włączyło się blisko 150 osób, z których niemal połowę stanowili studenci-wolontariusze. Dzięki ich zaangażowaniu całe wydarzenie przebiegło bez zakłóceń, a Dzień Wydziału po raz kolejny zakończył się sukcesem. Odzwierciedliły to przeprowadzone wśród uczniów ankiety, w których podkreślili oni zarówno wysoki poziom merytoryczny zajęć, jak i sprawną organizację. Mamy nadzieję, że takie inicjatywy zachęcą zdolnych adeptów matematyki i informatyki do podjęcia studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie Pax Moot Court

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja