Światowej sławy okulistka z wizytą na UJ

W dniach 8–17 czerwca Uniwersytet Jagielloński gości światowej sławy naukowca i klinicystę prof. Martine J. Jäger z Wydziału Okulistyki Universiteit Leiden w Holandii. W środę w swoim gabinecie przyjął ją również rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

W trakcie swojej wizyty prof. Martine J. Jäger wygłosiła szereg wykładów z zakresu okulistyki oraz metodologii naukowej. Na konferencji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego zaprezentowała wykład zatytułowany "Conjunctival melanoma; beware!”. W poniedziałek w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej przedstawiła prezentację pt. "How to publish in high-impact journals". W środę 14 czerwca wygłosiła również wykład "Uveal melanoma – how recent genetic studies influence treatment" na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, gdzie odbyła także szereg konsultacji indywidualnych z doktorantami i młodymi pracownikami nauki. Następnie udała się do Collegium Novum, gdzie spotkała się z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem.

Badania prof. Jäger koncentrują się wokół biologii i immunologii chorób oka, w szczególności czerniaka błony naczyniowej oka. W tym zakresie współpracuje w ramach projektu europejskiego UMCure2020 z wieloma partnerami, w tym z ośrodkiem krakowskim.

Czynnie uczestniczyła w licznych konferencjach o tematyce onkologii okulistycznej i badań podstawowych, które były organizowane przez Klinikę Okulistyki i Onkologii Okulistycznej Katedry Okulistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Jest członkiem zarządu wielu towarzystw naukowych, w latach 2007–2008 była m.in. prezydentem Association for Research in Vision and Ophthalmology. Jest redaktorem wielu czasopism i recenzentem rozmaitych organizacji finansujących badania. Opublikowała około 270 prac, a ich index H wynosi 31.

Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie <span lang="en">Pax Moot Court</span>

Udany występ studentek WPiA UJ w konkursie Pax Moot Court

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja