Prof. Krzysztof Fyderek kandydatem na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

27 września br. odbyło się posiedzenie komisji powołanej do przeprowadzenia postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Do konkursu przystąpiło 6 osób.

Wszyscy kandydaci złożyli kompletne aplikacje oraz spełnili warunki formalne przewidziane w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą.

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego komisja wybrała kandydata na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w osobie prof. dr. hab. med. Krzysztofa Fyderka.

Prof. dr hab. med. Krzysztof Fyderek jest kierownikiem Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii, uznanym diagnostą i dydaktykiem. W latach 2000 – 2009 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a w latach 2014 – 2016 był dyrektorem Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Dotychczasowy dyrektor USD – dr hab. Maciej Kowalczyk kierował szpitalem przez 17 lat. W czerwcu br. poinformował, że nie będzie kandydował na kolejną kadencję.

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka