Laury Medyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego UJ CM

Katarzyna Piątek, Jakub Hołda, Kamil Tyrak oraz Jan Sylwester Witowski zostali nagrodzeni Laurami Medycznymi im. Doktora Wacława Mayzla. Wyróżnienia te od 1999 roku przyznaje Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk studentom pracującym naukowo za wysoko ocenioną pracę, która została przygotowana przed uzyskaniem dyplomu ukończenia uczelni, a jej wykonanie nie jest związane z wymogami formalnymi toku studiów.

Jan Sylwester Witowski, student IV roku Wydziału Lekarskiego UJ CM (WL UJ CM), został nagrodzony za dwie prace: Cost-effective, personalized, 3D-printed liver model for preoperative planning before laparoscopic liver hemihepatectomy for colorectal cancer metastases oraz 3D Printing in Liver Surgery: A Systematic Review. Z kolei Jakub Hołda, Kamil Tyrak i Katarzyna Piątek - studenci III i VI roku WL UJ CM, członkowie zespołu naukowego HEART (Heart Embryology and Anatomy Research Team) - za cykl 7 publikacji Morfologia i morfometria ludzkich przedsionków - anatomiczne podłoże dla zabiegów kardiologii inwazyjnej i elektrokardiologii.

Uroczystość wręczenia dyplomów nagród naukowych i wyróżnień Wydziału Nauk Medycznych PAN odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 11.00 w sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie.

Małopolskie Centrum Biotechnologii świętuje 10-lecie powstania

Informacja ws. komunikatu Krakowskiego Koła Młodych Inicjatywy Pracowniczej